چهارمین دوره قهرمانی مباحثه علمی

موسسه فلق با همراهی و همکاری گروه پویش برگزار می‌کند:

چهارمین دوره قهرمانی مباحثه علمی دانش‌آموزی- جام خواجه نصیرالدین طوسی؛ فیلسوف گفت‌و‌گو.
دوره‌ی قهرمانی مباحثه علمی، فرآیندی زمینه ساز در راستای پرورش افرادی است که توانایی”شنیدن تمامی سخنان و برگزیدن بهترین آن” را داشته باشند. در این دوره دانش‌آموزان ضمن پذیرش تفاوت در دیدگاه‌ها، اندیشه‌های خود را نیز در جایگاه بازنگری و خودآزمایی سخت‌گیرانه قرار می‌دهند و با پرهیز از توهین و نتیجه‌گیری‌های احساسی، در چهارچوبی کلی در مورد مسائل چالش‌بر‌انگیز به بحث می‌پردازند.

دانش آموزان دختر و پسر مقاطع نهم (متوسطه دوره اول) و دوره اول و دوم (متوسطه دوره دوم) می‌توانند در این دوره از مسابقات شرکت کنند.

فرآیند مباحثه علمی متشکل از مجموعه کارگاه‌های آموزشی در قالب سه کاردوی ۳روزه و یک مسابقه نهایی است. هدف از برگزاری کارگاه‌ها افزایش مهارت دانش‌آموزان و ایجاد آمادگی برای شرکت هر چه بهتر در مسابقه پایانیست.

عنوان کارگاه‌ها:
۱٫ کارگاه سواد اطلاعاتی
۲٫ کارگاه منطق
۳٫ کارگاه تفکر انتقادی
۴٫ کارگاه گفتگو
۵٫ کارگاه فن بیان
۶٫ کارگاه فهم بافت
۷٫ کارگاه آموزش ساختار و آیین مناظره

مسابقه نهایی در اردیبهشت سال آینده برگزار می‌شود. این مسابقه شامل سری مناظرات متوالی (حذفی) میان گروه‌ها و در نهایت میان دوگروه برترِ رسیده به مرحله پایانی است که در جایگاه‌های مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و برنده گروهی است که توانسته باشد از دانسته‌ها و آموخته‌های خود درست‌ترین بهره را ببرد و مباحثه‌های اخلاقی، علمی و اصولی ارائه دهد.

لازم به ذکر است ثبت‌نام چهارمین دوره قهرمانی مباحثه علمی دانش آموزی از تاریخ ۷ دی ماه آغاز شده و تا ۱۲ بهمن ادامه دارد.

دوره‌ی قهرمانی مباحثه علمی، از سال ۱۳۹۱ جریان خود را آغاز کرده و گروه پویش (زیر نظر مؤسسه الگوی تعلیم و تربیت قاف) در اجرای چهارمین دوره‌، همراهی و همکاری دارد. این دوره هم‌اکنون زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال اجرا است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به راه‌های ارتباطی ما مراجعه کنید:

آدرس سایت:
Idebate.ir

کانال چهارمین دوره مباحثه:
telegram.me/idebate

صفحه اینستاگرام:
instagram.com/idebate.ir

شماره تلفن:
۰۲۱ – ۸۸۹۴۸۶۴۰
۰۹۳۳۳۵۹۰۸۵۹